Міністерка енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен. Скриншот з відео
Міністерка енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен заявила, що її країна продовжує наполягати на поетапній відмові від російського викопного палива, адже обсяги постачань скрапленого природного газу (СПГ) з РФ, зокрема, до Бельгії подвоїлися.
Про це вона сказала перед засіданням Ради з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики 15 жовтня у Люксембурзі, передає кореспондентка Суспільного.
"Ми також долучаємо інші ділові питання щодо російського СПГ та імплементації 14-го пакету санкцій. Ми бачили, що в Бельгії обсяги СПГ подвоїлися. Ці обсяги СПГ, ймовірно, призначені для забезпечення безпеки поставок в Європі, але ми маємо труднощі з реалізацією цього санкційного пакета", — розповіла Ван дер Стратен.
Тому, за її словами, Бельгія закликає до системи відстеження російського СПГ, а також до скоординованого підходу Європейської комісії до надання допомоги країнам-членам, які імпортують СПГ.
"Щоб це були ефективні санкції, запроваджені для того, щоб ми могли припинити заправляти російську військову машину", — додала бельгійська міністерка.
Що відомо про санкції ЄС проти Росії
У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.
21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.
18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.
23 лютого Євросоюз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії.
24 червня Рада Європейського Союзу погодила 14-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти РФ, спрямованих на енергетику, фінанси та торгівлю, і ускладнять обхід вже запроваджених обмежень ЄС.
Що відомо про обмеження щодо російського газу
22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.
З 1 січня 2023 року Велика Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.
У жовтні 2023 року стало відомо, що Литва з листопада введе заборону на будь-який імпорт, завантаження та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ).
У квітні 2023-го повідомлялось, що Нідерланди планують припинити імпорт російського скрапленого газу.
Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоби контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG-термінали.
Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.