Google щойно підписав угоду зі стартапом з ядерної енергетики Kairos Power про купівлю електроенергії з початком постачання до 2030 року та розгортанням 500 МВт до 2035 року.
Компанія зацікавлена у живленні серверів штучного інтелекту безвуглецевою електроенергією, та, подібно до конкурентів, звертає увагу на ядерну енергетику. Влада США помітила дефіцит електроенергії та розпочала переговори з технологічними компаніями щодо живлення їхньої інфраструктури. Ці зусилля також спонукають компанії до активніших дій.
Невідомо, на яких умовах Google і Kairos уклали угоду — пряме фінансування чи лише закупівля енергії коли все буде готово. Kairos вже подолав кілька етапів на шляху створення невеликих модульних реакторів (SMR) і є одним із найперспективніших енергетичних стартапів. Компанія першою отримала дозвіл американського регулятора на будівництво демонстраційного реактора у Теннессі.
На ринку SMR жвава конкуренція — попри те, що жодного реактора ще не збудовано, яку підживлює шалений попит на нові енергогенерувальні потужності з боку ЦОД. Піонер ядерної енергетики Westinghouse також працює над невеликим реактором, який легко транспортувати та розгортати, який би виробляв 5 МВт протягом восьми років.
Проте цей симбіоз двох технологій має певні вразливості. Достеменно не відомо, наскільки довго триватиме бум штучного інтелекту, обробка якого потребує багато енергії. З іншого боку, SMR виявилися не такими вже вигідними та легкими порівняно з традиційною ядерною енергетикою. Принаймні, потрібно, щоб хоча б один з таких реакторів зрештою запрацював.
Курс Python developer від Mate academy. Python дозволяє розробляти сайти, займатись аналітикою даних, навіть створювати штучні інтелекти. Навчайтесь з нами та отримайте гарантоване працевлаштування. Отримати знижку на курс
Джерела: The Keyword, Tom’s Hardware