ЄС вважатиме дискрімінацією пряму заборону російської в освітньому середовищі, – Бабак

ЄС вважатиме дискрімінацією пряму заборону російської в освітньому середовищі, – Бабак

Пряма заборона щодо використання мов корінних народів буде розглядатися в ЄС, як дискримінаційна

ЄС вважатиме дискрімінацією пряму заборону російської в освітньому середовищі, – Бабак

Пряма заборона щодо використання мов корінних народів та національних меншин України, у тому числі російської мови, як у освітньому процесі, так і під час перерв у школах буде розглядатися Європейським Союзом, як дискримінаційна.

Про це в інтервʼю Українським новинам сказав голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, коментуючи відмінності нового проєкту закону щодо використання мови в освітньому процесі.

Також він зазначив, що пряма норма щодо заборони російської може ускладнити рух України до Європейського Союзу.

За його словами, новим законопроєктом уточнюється право на використання поряд з державною мовою мови відповідної національної меншини у закладах освіти, де є класи (групи) з навчанням мовами національних меншин, які є офіційними мовами Європейського Союзу, як в освітньому процесі, так і під час інших форм взаємодії здобувачів освіти у приміщеннях і на території суб’єкта освітньої діяльності.

Окрім того, новим законопроєктом надається право особам, які здобувають чи здобували повну загальну середню освіту іншою мовою, отримувати завдання тестів ЗНО у перекладі відповідною мовою (крім завдань із навчальних предметів / курсів мовного компонента та історії України).

«Враховуючи прагнення України до вступу до Європейського Союзу, а також рекомендації Венеціанської комісії та вимоги окремих держав-членів ЄС, ми не можемо в освітньому законодавстві встановити пряму заборону щодо використання мов корінних народів та національних меншин України, у тому числі щодо російської мови, як у освітньому процесі, так і під час перерв у школах. Інакше така норма буде розглядатися як дискримінаційна, і може ускладнити наш рух до Європейського Союзу», – сказав Бабак.

Водночас він наголосив на позитивній тенденції, коли батьки відмовляються від того, аби їхня дитина вивчала російську мову.

«Процес дерусифікації загальної середньої освіти не пов’язаний зі зміною нормативно-правової бази чи з адміністративним тиском, а є реакцією українського суспільства на воєнні злочини та геноцид, вчинений російською федерацією проти українського народу», – зауважив голова профільного парламентського комітету.

Новини Дніпра