Фото: Getty Images (ілюстративне фото) Підземні сховища газу наразі заповнені лише на 70%
Холодна погода охопила більшу частину північно-західної Європи, що може спричинити подальше зниження запасів у найближчі дні через зростання використання газу для опалення.
Європа використовує запаси газу найшвидшими темпами за останні сім років через похолодання, що підвищує потреби в опаленні. Цього тижня очікується чергове зниження температур. Про це повідомляє Bloomberg у понеділок, 6 січня.
Підземні сховища газу, котрі слугують буфером проти обмежених постачань, наразі заповнені лише на 70%, тоді як минулого року цей показник становив близько 86%. Хоча наразі нестачі газу немає, швидке виснаження запасів може ускладнити поповнення сховищ перед наступним опалювальним сезоном і вплинути на короткострокові ціни.
За даними Gas Infrastructure Europe, рівень заповнення сховищ знизився на 25 відсоткових пунктів від пікового значення — це найбільше падіння з 2018 року.
У більшості північно-західних регіонів Європи погода стала холоднішою, що може призвести до подальших вилучень газу в найближчі дні через зростання використання для опалення. Континент також все більше залежить від світового ринку зрідженого природного газу, щоб компенсувати дефіцит через припинення постачання російського газу через Україну.
Незаплановані зупинки у провідних постачальників можуть вплинути на крихкий баланс регіону та спричинити коливання цін. Наприклад, у Норвегії через поломку компресора зупинив роботу завод Hammerfest LNG, який відновить роботу лише 9 січня.
Минулого тижня ціни зросли на 4% і наблизилися до найвищого рівня за 14 місяців через зниження запасів та обмежені постачання.
Раніше стало відомо, що ЄС зараз вичерпує свої газові сховища на найшвидших темпах з енергетичної кризи три роки тому.
Нагадаємо, у Німеччині заборонили портам приймати танкери з російським газом.
ЄС готовий до зупинки транзиту російського газу