Речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано. Європейська комісія
У Європейському союзі не змінювали своєї позиції щодо допомоги Києву і не ухвалювали рішення про відправлення військ до України з будь-яким мандатом.
Про це на брифінгу заявив речник ЄС Петер Стано, пише "Укрінформ".
Так він прокоментував інформацію ЗМІ про пропозицію обраного президента США Дональда Трампа відправити війська ЄС на лінію розмежування між силами України і російськими військами у випадку заморожування конфлікту по лінії зіткнення.
"На цьому етапі немає такого рішення, щоб ЄС міг би надсилати своїх солдатів в Україну в будь-якій якості та за будь-яким мандатом. На цій стадії є наші місії на місці подій. Одна з них – військова тренувальна місія, яка наразі має мандат надання тренування поза межами України. Між країнами-членами тривають дискусії, чи ми могли б просуватися у цій діяльності або поширити мандат цієї місії також на Україну. Але на цей час ми не маємо чогось, що б було у цьому сенсі одноголосно погоджено між країнами-членами", — сказав речник.
Стано також прокоментував ймовірну телефонну розмову Трампа та російського лідера Володимира Путіна. За його словами, навряд чи доречно ЄС коментувати повідомлення у пресі щодо ймовірної телефонної розмови між лідерами інших країн, тим більше, що у Москві заперечили факт телефонної розмови між Путіним і Трампом.
Раніше The Telegraph писав, що Трамп може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (понад 1200 км) буферну зону між російською та українською арміями в межах плану заморожування війни РФ проти України.
Варіант плану, викладений трьома представниками штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років.
В обмін на це США нададуть Києву велику кількість зброї, щоб стримати РФ від відновлення війни. Штати не надаватимуть війська для патрулювання та охорони буферної зони, а також не фінансуватимуть цю місію.