Колосального кальмара вперше побачили в глибинах океану

Колосального кальмара вперше побачили в глибинах океану

Колосальні кальмари є найважчим видом безхребетних на планеті, але досі їх ніколи не бачили в природному середовищі існування.

Дослідники із некомерційного інституту Schmidt Ocean Institute вперше зафіксували колосального кальмара на камеру в дикій природі, повідомляє Science Alert.

Раніше цей вид більше нагадував морську легенду, ніж реального мешканця океану — він був відомий вченим лише за фрагментами, знайденими в шлунках кашалотів, завдяки чому його і описали у 1925 році. В 1981 році рибалки біля Антарктиди вперше випадково підняли на борт живого представника цього виду. Однак досі ніхто не бачив цей вид живим в його природному середовищі існування.

Минулого місяця дослідники почали 35-денну експедицію поблизу Південно-Сандвічевих острові. Підводна дистанційно керована камера SuBastian, встановлена на дослідницькому судні Falkor (too) зафіксувала живу особину на глибині 600 метрів поблизу Південно-Сандвічевих островів.

На відео потрапила молода особина колосального кальмара — приблизно 30 сантиметрів завдовжки. Дорослі особини цього виду можуть досягати 7 метрів у довжину і важити понад 500 кг, що робить їх найважчими безхребетними на планеті. Вони також мають найбільші очі серед усіх відомих тварин — і сучасних, і вимерлих, що дає їм змогу орієнтуватися у майже повній темряві морських глибин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американець відкрив 1,5 млн нових об’єктів у космосі за допомогою ШІ.

Новини Дніпра