Військові медики 41-ї бригади надають допомогу пораненому бійцю у стабілізаційному пункті в Донецькій області, 7 липня 2024 року. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова
Міністерство оборони розробляє адаптивний одяг для поранених військовослужбовців ЗСУ. Наразі технічні специфікації з вимогами до предметів такого одягу, яких мають дотримуватись потенційні виробники при пошитті, перебувають на стадії погодження.
Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.
Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков розповів, що Міноборони за запитом військовослужбовців, які отримали поранення на фронті та перебувають на лікуванні, а також та військових медиків, працює над впровадженням адаптивного одягу.
"Мета – зробити все можливе, аби наші воїни почували себе якомога зручніше під час проходження лікування та реабілітації", — додав посадовець.
Запропонований комплект адаптивного одягу складається із декількох предметів. Це штани, шорти, майка, фуфайка з довгими та короткими рукавами.
Наразі проведено два етапи тестування такого одягу, за результатами яких враховані зауваження військових, які його вже носили.
Основні характеристики цих речей:
- розширені штанини та рукави на фуфайках;
- текстильні застібки (липучки), які полегшують одягання пораненого та за потреби повністю розстібаються на плечах і по боках;
- наявність додаткового регулювання об’єму по низу штанин та по низу рукавів фуфайок, а також додаткові регулювання на поясі штанів та шортів за допомогою шнура;
- наявність кишень на шортах та штанах.
У відомстві зазначили, що цей одяг потрібен для більшої зручності у повсякденному житті військових з ушкодженими кінцівками й іншими пораненнями, забезпечення їхніх побутових потреб та проведення медичних процедур.
Раніше повідомлялось, що в Україні реалізують проєкт, спрямований на соціальну адаптацію людей, які мають ампутацію кінцівок. У межах програми буде підготовано щонайменше 12 відеопорад, головним героєм яких буде ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко, який має ампутації кінцівок. Чоловік на власному досвіді покаже конкретні способи виконання тих чи інших побутових справ.