Фото: Мінвідновлення Олексій Кулеба (на фото – в центрі) розповів про зміни, які сталися після запровадження онлайн-кабінету для перевізників
Міжнародні автобусні маршрути роблять вагомий внесок у державний бюджет, зазначив Олексій Кулеба.
Два місяці тому запрацював онлайн-кабінет міжнародних автобусних пасажирських маршрутів. Перевізники подали понад 400 заяв. Про це повідомив віцепремʼєр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба у Телеграм у понеділок, 21 квітня.
Він зазначив, що це частина реформи міжнародних автобусних перевезень.
«Онлайн-кабінет повністю замінив паперову подачу документів на відкриття, продовження чи зміну міжнародних маршрутів. Більше без паперів та засідань комісії», – написав посадовець.
За два місяці роботи вже є понад 400 поданих заяв, зокрема:
- понад 250 – на відкриття маршрутів;
- майже 70 – на продовження;
- понад 80 – на внесення змін.
Станом на сьогодні міністерством:
- схвалено 57 нових маршрутів;
- продовжено 14 маршрутів;
- змінено 15 маршрутів.
Кулеба підкреслив, що вже 20 маршрутів отримали схвалення від країн, куди прямують.
За його словами, міжнародні автобусні маршрути роблять вагомий внесок у державний бюджет.
«Один діючий маршрут протягом року може забезпечити в середньому понад 10 млн гривень надходжень у вигляді податків, зборів, витрат на паливо, страхування, технічний контроль. Ми працюємо над тим, щоб ці процеси були чіткими, прогнозованими й максимально ефективними для перевізників», – резюмував Кулеба і нагадав, що у 2024 році було відкрито 257 міжнародних маршрутів, у той час як за два місяці 2025 року – є понад 250 нових заяв на відкриття маршрутів.
Раніше у квітні Євросоюз продовжив «транспортний безвіз» з Україною – до кінця 2025 року. Це була вже четверта пролонгація угоди, яка вперше була погоджена у червні 2022 року.
ЄК посилила вимоги до перевізників з України у межах транспортного безвізу