Фото: Getty Images Видобуток нафти у китайській провінції Сіньцзян
Державний комітет КНР у справах розвитку та реформ не оголосив масштабних економічних стимулів, що розчарувало інвесторів.
Вранці у вівторок світові ціни на нафту опускаються після суттєвого підйому у понеділок. Про це свідчать результати торгів 8 жовтня.
Так, грудневі ф’ючерси на Brent дешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $1,43 (1,77%), до $79,50 за барель. Напередодні цей сорт нафти подорожчав на $2,88 (3,7%), до $80,93 за барель – максимуму з 26 серпня.
Листопадові ф’ючерси на WTI дешевшали на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на $1,45 (1,88%), до $75,69 за барель. За попередню сесію контракт подорожчав на $2,76 (3,7%), до $77,14 за барель, що є максимумом з кінця серпня.
Тиск на ринок зробили новини з Китаю. Представники Державного комітету у справах розвитку та реформ (NDRC) висловили впевненість у спроможності країни досягти поставлених на цей рік економічних цілей та обіцяли продовжувати підтримку економіки. Однак масштабних стимулів, на які сподівалися трейдери, не було оголошено, що розчарувало інвесторів.
Також аналітики ринку продовжують стежити за ситуацією на Близькому Сході. Очікується відповідь Ізраїлю на недавню ракетну атаку Ірану по території країни. Подальший розвиток кризи в регіоні може перерости у повномасштабну війну, яка підірве постачання нафти на світовий ринок.
Раніше ЗМІ помітили підготовку Ірана до атаки Ізраїля. Супутникові знімки показали, що деякі нафтові танкери залишили води довкола ключового іранського терміналу на острові Харг на тлі побоювань ізраїльського удару на енергетичну інфраструктуру.