Не живе в Антарктиці: до українських полярників на станцію «Академік Вернадський» завітала єгипетська чапля

Наука

Не живе в Антарктиці: до українських полярників на станцію "Академік Вернадський" завітала єгипетська чапля

Українські науковці, які перебувають на дослідницькій станції "Академік Вернадський" зафіксували унікальну гостю — єгипетську чаплю. Ці птахи мешкають на усіх континентах, окрім Антарктиди, однак інколи випадково залітають у цей район

Зміст

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Відзняти кадри із чаплею встигла біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка.

«Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно–болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона», — поділилася науковиця.

Не живе в Антарктиці: до українських полярників на станцію "Академік Вернадський" завітала єгипетська чапля

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Як розповіли в Національному антарктичному науковому центрі, цей вид вважається найпоширенішим та найчисельнішим серед родини чаплевих.

Єгипетська чапля сьогодні поширена в обох півкулях. Вона віддає перевагу тропічним і субтропічним регіонам, а також деяким зонам помірного клімату. Первісно цей вид походить з Африки, і до початку ХХ століття його природний ареал охоплював лише території Старого світу. Однак близько ста років тому птах почав активно заселяти Західну півкулю та Австралію. Нині єдиним континентом, де чапля не мешкає, залишається Антарктида. 

Як припускають науковці, імовірною причиною є відсутність диких або свійських копитних тварин на крижаному континенті – улюблених «супутників» цього птаха, на спинах яких він часто полюбляє сидіти.

«Завдяки такому сусідству чапля простіше добуває їжу – великих комах, яких, власне, полохають у траві її великі друзі. Також вона збирає комах з шерсті та шкіри копитних», — зазначають науковці.

За розміром єгипетська чапля невелика: її довжина –  до пів метра, а розмах крил –  до метра. Здебільшого вона вкрита білим пір’ям, а на голові, спині та зобі має бежево-жовтуватий відтінок. 

  • Одразу п’ять антарктичних фото українських полярників та полярниці перемогли в Конкурсі наукових зображень 2024 для Вікіпедії. Таку кількість відзнак вони здобули вперше за історію проєкту. 

 

Новини Дніпра