Розвиток геополітичної ситуації у світі залежить не стільки від результатів виборів у США, як від багатьох інших ключових факторів, серед яких:
1. Здатність Європейського Союзу, та європейської частини НАТО (включно з Україною) швидко перебрати на себе (що Україна вже зробила) більшу частку відповідальності за європейську безпеку в умовах зменшення донорства США.
Валерій Чалий, експосол України в США, сторінка ФБ.
2. Готовність і спроможність істеблішменту США повернути єдність стосовно національних інтересів своєї країни та ключових пріоритетів у зовнішній сфері.
3. Динаміка економіки та технологічного й соціального розвитку Китаю та її співпадіння/неспівпадіння з експансіоністськими цілями комуністичного керівництва.
4. Швидкості деградації/посилення країн , які хочуть остаточно зруйнувати ще недавно більш-менш працюючу міжнародну систему та співіснування за правилами, не пропонуючі фактично нічого, крім гострих конфліктів чи повернення до двополюсного антагоністичного та конфронтаційного порядку існування міжнародної системи.
5. Дати випробування/застосування після довгої паузи тактичної ядерної зброї та реакції на такий крок ключових світових гравців.
6. Поява/не поява потужних національних та світових лідерів на тлі сьогоднішньої неадекватності багатьох керівників країн існуючим та потенційним загрозам й викликам та зростаючого впливу розкручених інформаційно осіб другого плану.
7. Спроможність людей усвідомити загрози швидкої соціальної деградації (включно з провідними країнами) та популізму в його гіршому прояві.
8. Усвідомлення/не усвідомлення всім людством планетарних загроз і пріоритету обʼєднання задля їх подолання чи недопущення, зокрема, потенційної катастрофи в умовах передачі все більшої відповідальності системам на основі штучного інтелекту, які динамічно розвиваються.
9. Нездатність утриматись від гонитви озброєнь у космосі та розвʼязання третьої світової війни в кіберпросторі.
10. Часу прильоту несподіваного й потужного «чорного лебедя», який може перевернути всю піраміду викликів та загроз. Меланія Голембйовська Основні тези
- Віцемаршал Британії Шон Белл вважає, що введення безпольотної зони над Україною може кардинально змінити хід війни, оскільки Росія втратить контроль над повітряним простором.
- Белл підкреслює, що контроль над повітрям є критично важливим для перемоги у війні, і безпольотна зона може стати вирішальним фактором у протистоянні з Росією.
- Незважаючи на це, Захід поки не готовий прийняти таке рішення, але ситуація може змінитися, якщо Росія продовжить агресивні дії.
https://24tv.ua/dopomoga-vid-partneriv-ukrayini-shho-mozhe-zminiti-hid-viyni_n2678401