Класичний похорон чи кремація виступають базовими методами поховання тіла померлої людини у багатьох країнах Європи та світу. Завдяки цим ритуальним послугам близькі та знайомі померлого можуть проводити його в останню дорогу, вшанувати його пам’ять. Але, з плином часу спогади про померлого можуть зникнути. Як їх зберегти та що для цього потрібно, розглянемо далі.
Як не втратити теплі спогади про близьку померлу людину протягом тривалого часу
Для цього існує декілька методів, серед таких:
- створення меморіального куточка;
- ведення альбому чи фотокниги;
- створенням відео історії;
- використання пам’ятних предметів;
- творчість.
Меморіальний куточок
Варто виділити у своєму домі чи у квартирі особливе місце. У ньому будуть зберігатися фотографії чи особисті речі померлої людини. Таки місце може бути невеликий стіл чи навіть поличка. Їх варто декоративно оформити, прикрасити пам’ятними сувенірами.
Фотокнига
Фото дійсно можуть зберігати історію протягом тривалого часу, особливо, коли це стосується рідної людини. Для вшанування пам’яті за померлим, можна створити для нього окремий фотоальбом, помістивши там його фото разом з рідньою, знайомими, друзями.
Відеоісторія
Створення цифрового відеоархіву також буде непоганим варіантом для тривалого збереження теплих спогадів за померлим. У відео можна використати відеофрагменти із життя померлого, його фото. У разі відсутності цифрових матеріалів, можна відсканувати старі фотокартки, документи тощо.
Створений відеоархів можна не тільки використовувати сім’ї померлого, але й залиши на згадку про нього наступним поколінням.
Пам’ятні предмети
Оптимальним рішенням буде зробити щось своїми руками. Предмети рукоділля допоможуть надовго зберегти світу пам’ять за втраченою людиною. Ними можуть бути: браслет, картина, амулет, кулон тощо.
Займатися створенням подібного не лише допоможе виразити свою любов до небіжчика, але й допоможе нормалізувати психоемоційний стан, провести емоційне зцілення.
Творчість
На згадку за померлим можна писати вірші, пісні, музикальні твори. У них можна ділитися з небіжчиком своїми переживаннями, думками, і ж описувати якісь його позитивні сторони, риси характеру, моменти з життя. Це допоможе надовго залиши світлу память за втраченою людиною й мінімізувати емоційне напруження при згадці про неї.
Додаткові методи
Крім вище зазначених засобів збереження пам’яті про людину, яка відійшла на той світ, можна на її честь посадити дерево, назвати малюка чи навіть організувати благодійний фонд.
Всі наведені методи вшанування теплих спогадів можна почати виконувати одразу після обслуговування похорону. Це не лише допоможе швидке змиритися з втратою, але й нормалізувати психологічний стан протягом короткого терміну.