Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
Підсумки тижня в освіті: головні події
Грант на навчання цьогоріч зможуть отримати 20–25 тисяч вступників. Фінансову допомогу зможуть отримати вступники, які мають понад 150 балів з двох предметів НМТ, але з якихось причин не отримали бюджетне місце в університеті.
Учителям пропонують нову програму «Захисту України». Проєкт програми передбачає єдиний зміст для всього учнівства, незалежно від статі, що сприятиме рівним можливостям у набутті важливих навичок.
До шкіл прийдуть 2 000 інспекторів Служби освітньої безпеки. Інспектори, більшість з-поміж яких жінки, здобули ключові навички, необхідні для дотримання належного рівня безпеки, і працюватимуть у школах з нового навчального року.
Навчальний рік у школах розпочнеться 2 вересня. Новий навчальний рік триватиме з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року. Структуру навчального року, тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначатимуть педради шкіл.
Учасники додаткової сесії НМТ отримали офіційні результати. Рейтингові бали, які використовуватимуться для розрахунку конкурсного бала, розміщено в персональних кабінетах учасників НМТ.
Webometrics-2024: інтернет-рейтинг українських вишів. Дослідницька група Cybermetrics Lab опублікувала черговий рейтинг університетів світу за рівнем їхньої присутності в мережі Інтернет. До рейтингу включено 292 українські виші.
Вступники в коледжі після 9 класу отримали рекомендації на бюджет. Тепер до 12:00 27 липня вступники на бюджетні місця, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування.
МОН планує пом’якшити технічні вимоги до шкільних комп’ютерів. У відомстві мотивують зміни потребою в оновленні вимог до комп’ютерного обладнання для шкіл, бо наявні вимоги іноді є занадто дорогим рішенням для конкретного закладу освіти.
Учасники додаткової сесії ЄВІ та ЄФВВ отримали запрошення. Запрошення-перепустки розміщені в персональних електронних кабінетах вступників у магістратуру та аспірантуру.
Уряд затвердив Держстандарт профільної середньої освіти. Стандарт буде використовуватися в академічних ліцеях з 10 по 12 клас, а також у профтехах, коледжах і закладах спецосвіти. Навчання за новим стандартом розпочнеться з 1 вересня 2027 року.
Мін’юст не зареєстрував Порядок навчання дітей із числа ВПО. Розроблений Міністерством освіти і науки наказ, що передбачає обовʼязкове навчання дітей із числа ВПО в школах за місцем перебування, був розкритикований правозахисниками.
Вступники до вишів уже подали майже 400 тисяч заяв на вступ. Про це свідчать дані системи «Вступ.ОСВІТА.UA», яка інформує абітурієнтів і всіх зацікавлених осіб, щодня публікуючи оновлені рейтингові списки вступників о 8.00, 12.00 та 20.00.