В Україні допустили до експлуатації в ЗСУ бронемашину канадського проєкту

Канадський бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP. Міністерство оборони України

Міністерство оборони України допустило до експлуатації бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP, який захищає проти мін і засідок і вироблений в Канаді.

Міноборони повідомляє про це на своєму сайті.

Бронемашини MRAP означають Mine Resistant Ambush Protected — захист проти мін і засідок. Як уточнює відомство, ці машини мають спеціальні амортизувальні крісла та V-подібну форму днища, щоб розсіювати енергію вибуху.

MRAP складається з монолітної бронекапсули і зовнішніх вибухопоглинальних агрегатів — це колеса, шасі та двигун. Останні вбирають на себе всю кінетичну енергію від вибуху міни до 6 кг тротилу, зберігаючи цілісність модуля для екіпажу.

"Бронеавтомобіль Roshel Senator сконструйовано на шасі американського важкого пікапа Ford F-550. Початково машина призначалась для потреб поліції. Для потреб українського війська модель удосконалили", — розповідають у МОУ.

Під час адаптування до українського фронту бронемашина отримала вже згадану V-подібну форму днища; броню, яка здатна захистити екіпаж та десант від куль зі стрілецької зброї, та уламків; посилену ходову частину, механізм повного приводу, та 6,7-літровий "всеїдний" турбодизель потужністю понад 300 кінських сил.

У травні цього року генеральний директор канадської компанії Roshel, яка спеціалізується на виробництві бронеавтомобілів, Роман Шимонов заявив, що серед планів підприємства — розгортання виробництва на території України.

У Міноборони України підсумовують, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну для Сил оборони кодифікували і допустили до експлуатації понад 20 бронеавтомобілів класу MRAP.

До прикладу, в серпні допустили броньовану інженерну машину Buffalo MPV, яку називають одним з найбезпечніших у світі, а також шведський гусеничний БТР PbV 302, який застосовували під час бойових дій у Боснії та Косово.

Новини Дніпра