Storm Shadow у виставковій залі MBDA під час Міжнародного авіакосмічного салону Farnborough International Airshow 2024 у Міжнародному виставковому і конференц-центрі Фарнборо 22 липня 2024 року у Фарнборо, Англія. Getty Images/John Keeble
Речник прем'єр-міністра Великої Британії сказав, що позиція Лондона щодо ударів України далекобійними ракетами Storm Shadow по Росії залишається незмінною, а підтримку України обговорюють в цілому, а не щодо одного виду зброї.
Представника Кіра Стармера цитують британські медіа The Guardian та Daily Express.
Офіс прем'єра стверджує, що Сполучене Королівство залишається в постійному контакті з українською стороною і завжди буде прислухатися до позиції Києва.
"Коли справа доходить до цього [Storm Shadow], наша позиція залишається незмінною. Я думаю, як сказав прем'єр-міністр після своєї поїздки до Вашингтону минулого тижня, наші поточні дискусії щодо України не стосуються однієї конкретної одиниці військової техніки. Це ширші дискусії про стратегію і про те, як ми підтримуємо Україну в цей вирішальний період протягом наступних кількох місяців і з наближенням зими", — каже речник.
Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю
Лідери низки країн дозволяють бити озброєнням, яке вони передали на потреби ЗСУ, по території Росії: це Нідерланди, Латвія, Канада, Норвегія, Німеччина, Данія тощо. Італія — проти.
Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що зброя, надана західними партнерами Україні, має використовуватися в повному обсязі, зокрема і для ударів углиб Росії.
Наприкінці літа Україна передала Штатам список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання зброї.
Президент України Володимир Зеленський, приймаючи 11 вересня 2024 року в Києві держсекретаря США Ентоні Блінкена, переконував зняти обмеження на удари. Блінкен пообіцяв, що передасть президенту Штатів Джо Байдену меседж України.
13 вересня радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що позиція США щодо ударів ЗСУ далекобійними ракетами не змінилася. Після зустрічі з президентом Джо Байденом у Вашингтоні прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер сказав, що остаточного рішення щодо ракет Storm Shadow не прийнято, і натякнув, що подальші зустрічі з цього питання можуть відбутися на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.