У рекомендованому Міносвіти і виданому 2024 року за рахунок державних коштів підручнику з української мови для 7 класу авторства Анастасії Онатій та Тараса Ткачука виявили карту України без Кримського півострова. Міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що помилку за власний рахунок виправить видавець
Зміст
На це звернула увагу літературна критикиня, книжкова оглядачка Тетяна Гонченко на своєму ТГ-каналі «Нерозбувний книгочитун».
«Вгадайте, звідки ця карта України без Криму? У шкільних підручниках з української мови для 7 класу (авт. Онатій А. В., Ткачук Т. П.). Це надруковано прямо поруч з текстом гімну України. Переконатися можна ось тут в електронній версії на сайті Інституту модернізації змісту освіти. Надруковані ці підручники в 2024 році. Рекомендовані Міністерством освіти і науки України», — зазначає вона.
Читайте також: У підручнику Україна без Криму. Міністерство освіти і науки, ви сказилися?
За словами Гонченко, у паперовій версії цього підручника ця сторінка виглядає так само.
Після появи її допису, співавторка підручника Анастасія Онатій заявила у себе на фейсбуці, що карта України без Криму з’явилася у посібнику «через прикру неуважність», й запропонувала колегам-освітянам, які отримають її підручник, проводити на уроках флешмоб «Домалюй Крим».
Читайте також: Лісовий хоче об’єднати шкільну «історію України» з «всесвітньою історією». У науково-педагогічній спільноті із цим не всі згодні та збирають підписи
Зі свого боку верстальники кажуть, що «технічна помилка» сталася через те, що на стокових сервісах було придабно стилістичне зображення карти України необхідних параметрів й там, на жаль, не було Криму.
«Лишається питання, як це пропустили усі наступні люди, які вичитували підручник, разом з міністерством», — підсумовує Гонченко.
Реакція Міносвіти
Міністр освіти Оксен Лісовий наголосив, що Крим – це Україна і поінформував, що «технічну помилку за власний рахунок виправить видавець, який допустив некоректність дизайну».
«І наостанок, Міністерство освіти і науки України має питання до якості шкільних підручників. Ці питання пов’язані з діяльністю Інституту модернізації змісту освіти. Їх ми порушуємо не вперше. З 2 вересня 2024 року рішенням міністерства експертизу забезпечуватиме Український інституту розвитку освіти (УІРО). У 2025-2026 році МОН завершує реорганізацію Інституту модернізації змісту освіти. Щоб питання з якістю підручників зняти раз і назавжди», — підкреслив міністр.
- У червні 2023 року тимчасовий повірений України в Угорщині здійснив офіційний демарш перед угорською стороною через відео із картою України, на якій Крим не позначено як українську територію. Уряд країни видалив відео, проте жодних коментарів не надав.