АНТИКОРУПЦІЙНЕ ПРИДНІПРОВ"Я — ОЛЕНА ГАРАГУЦ
Інформація з судового розгляду умов застосованих запобіжних заходів до Валентина Резніченка.
В інтересах підозрюваного ексголови Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ДніпроОВА) Резніченка Валентина Михайловича могли бути знищені документи проведеного аудиту у сфері гуманітарної допомоги. Але в будь-якому випадку вони то знищеня.
Такого висновку дійшов суд, який розглядав апеляцію Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на запобіжний захід Резніченку.
В якості одного з аргументів збільшення застави підозрюваному, САП надала суду переписку з телефону тодішнього радника Резніченка Голика Юрія Юрійовича.
Так, перший заступник голови ДніпроОВА Орлов Володимир Володимирович написав Голику, що «ВМ», ймовірно, «Валентин Михайлович»,
«підписав кучу [нецензурне висловлювання]»,
яке наразі викинуто співробітниками ДніпроОВА та списано Орловим. Суд зауважив, що дане листування прямо не стосується обставин цього кримінального провадження (про розкрадання грошей на дорогах під час війни за допомогою ТОВ «Будінвест Інжиніринг» – авт.), однак свідчить про можливість вчинення відповідних дій підозрюваним на посаді голови ДніпроОДА й те, що іншими особами могли вчинятись заходи з метою приховання ймовірних протиправних дій з боку підозрюваного.
Дані порталу «Судова влада України»
Повне повідомлення Орлова Голику таке:
«Аудит по гум. допомозі закінчено. Накопали дуже багато. «ВМ» підписав кучу [нецензурне висловлювання], яке йому підсунув ОСОБА_27. Але усе викинули, я у п`ятницю його спишу! Зауваж, всі розуміють, що він ні до чого, а ось якість юридичних документів – повна [нецензурне висловлювання]» (том 1, аркуші 152, 158 справи за кримінальним провадженням №42022000000001543 від 02.11.2022).
Нагадаємо, сам Володимир Орлов зараз проходить підозрюваним по справі про передачу земельних ділянок лісу (кримінальне провадження № 52024000000000222 від 07.05.2024).
У «справі Резніченка» САП просила Апеляційну палату Вищого антикорупційного суду
«застосування відносно ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 41.483.600 грн»
при тому, що перша інстанція призначила заставу у 30 млн грн.
Крім аргументу про знищені документи аудиту по гуманітарній допомозі, суд врахував, що Резніченко з 2018 року неодноразово перетинав державний кордон України, в тому числі під час ведення воєнного стану в Україні, бо троє дітей Резніченка живуть за кордоном.
Також експосадовець
«користуючись своїми зв`язками та авторитетом, з метою уникнення кримінальної відповідальності має можливість здійснювати тиск на вже допитаних у цьому кримінальному провадженні свідків, а також інших осіб, яких орган досудового розслідування на даний час не допитав, з метою зміни ними показань або відмови від їх надання».
Тим не менш, апеляція залишила Резніченку запобіжний захід незмінним: той факт, що 30.000.000 грн підозрюваний вніс оперативно, не може свідчити про неефективність застосованої застави.
Ексголові ДніпроОВА «світить»
«позбавлення волі строком від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8.500-17.000 гривень – авт.).